فراخوان و آیین نامه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران۱۳۹۳ اعلام شد

 58343876به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران آیین نامه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱۳۹۳ شامل اهداف، بخش‌های‌ اصلی، مقررات، شرایط عمومی، شرایط فنی آثار،گاهشمار جشنواره و نشانی ارسال آثار به شرح زیر اعلام شد.

اهداف جشنواره:

الف- تقویت سینمای ملی از طریق ارتقای سطح آگاهی، ایجاد زمینه کسب تجربه، ترویج اخلاق و ارزش‌های اسلامی، تحکیم مبانی خانواده،بسط و تعمیم فرهنگ دینی و دفاع مقدس و توجه به دست‌آوردهای جدید علمی ( دانش بنیان).

ب- تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان سینمای آینده و بازاریابی، بازارسازی وعرضه اقتصادی فیلم به نفع تولیدکنندگان فیلم کوتاه.

بخش‌های‌ اصلی جشنواره:

جشنواره فیلم کوتاه تهران در دو بخش اصلی: الف- سینمای ایران ب- سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود. الف: سینمای ایران شامل دو بخش مسابقه و بخش جنبی است. مسابقه ایران: همه‌ی آثار تولیدی در راستای اهداف جشنواره و در قالب‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی می توانند در این بخش حضور یابند. *تبصره- آثار حاضر در بخش مسابقه ایران می‌توانند درخواست داوری در یکی از چهار عنوان زیر را نیز داشته باشند:

پرتوی ایمان:

آثاری که ضمن ایجاد فضای معنوی، به مفاهیم دینی و ثمرات ایمان بپردازند.

چشم انداز سرزمین زیبای ما:

آثاری که به ارایه تصویری زیبا شناسانه از ایران و ظرفیت‌های موجود در رنگین‌کمان فرهنگی، معنوی و تاریخی آن بپردازند.

چراغ راه:

با توجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۳ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال « اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» آثاری با این رویکرد و نیز آثاری که با موضوع «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی» تولید شده‌باشند می‌توانند درخواست داوری در این بخش را بدهند.

دست‌آوردها:

این بخش به منظور نشان دادن دست‌آوردها، افتخارات و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران و توانمندی‌های ایرانیان در زمینه‌های علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی و زیرساخت‌ها گنجانده شده‌ است.

بخش جنبی:

این بخش غیر رقابتی فرصتی است برای تبادل اندیشه‌ و تجربه‌های هنرمندان و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای ارزیابی آثار فیلمسازان فیلم کوتاه. شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار و نشست‌های تخصصی و…

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.iycs.ir  مراجعه نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کليه حقوق متعلق به فرهنگسراي آيينه اراک ميباشد 1392-1393