جامعه ستارگان پارسی

معرفی جامعه ستارگان پارسی

  موسسه جامعه ستارگان پارسی در فروردین ماه سال ۱۳۹۰ با تکیه و بهره مناسب از تجربه ی بی بدیل خود طی ۶ سال متوالی در کانون نجوم دانشگاه آزاد اسلامی و تبدیل به قوی ترین تشکل دانشجویی این دانشگاه زیرنظر فرمانداری شهر اراک تاسیس گردید تا بتواند همچون گذشته در قالب آسمان شناسی مورد لطف و بنده پروری خداوند رحمان قرار گیرد. هدف از تأسیس موسسه علاوه بر انجام فعالیت های علمی آسمان شناسی (نجوم) در وهله ی اول به منظور ایجاد تداوم ارتباط هر چه بیشتر سایر افراد با آسمان لایتناهی خداوند بزرگ بوده است تا به وسیله ی انجام مستعد دوره­ های آموزشی، رصدهای مختلف، کارگاه­ ها و همایش های متعدد بتواند قدمی استوار در راستای اعتلای آسمان شناسی شهر اراک و استان مرکزی و در آینده نزدیک غرب کشور و به امید خداوند بزرگ پیش قراول آسمان شناسی کشور عزیزمان ایران گردد.

امید است تمام اهداف و تلاش ها در این راستا، منجر به عالی ترین هدف موسسه که همان شناخت خداوند بزرگ از مجرای الهی ترین علم بشریت است، محقق شود.

در خصوص زمینه های فعالیت این موسسه می توان ضمن توجه به سوابق و محاسن تجربه های پیشین به برگزاری دوره های آموزشی آسمان شناسی (نجوم) کارگاه های مجزای علمی آسمان، همایش های اختصاصی در دو سطح عموم پسند و زمینه های خاص آسمان، باشگاه های علمی آسمان شناسی (شهر اراک و استان و…) نمایشگاه های مناسبتی و ویژه های آسمان، رصدهای منظم در دو سطح عمومی و مختص شرکت کنندگان و اعضای موسسه، برگزاری رقابت های استانی و منطقه ای ویژه  جهت پیشبرد سطح علمی علاقمندان، مشارکت ویژه با مراکز آسمان شناسی (نجوم) کشوری اعم از رصدخانه های مختلف کشور (اخذ نمایندگی از آن ها) گروه های فعال کشوری اساتید و برگزیدگان برتر کشوری، مجلات و نشریات علمی کشور، پروژه های مشترک با سایر گروه های کشوری و…

و در سطح اعلی، ارتباطات فراملّی از جمله ارتباط با سازمان فضایی اروپا و آمریکا، منتخبین آسمان شناسی سایر کشورها از جمله مدیران تراز اول آسمان شناسی که این ارتباطات ملی و فراملّی خود زمینه ای است بی نظیر به جهت پیشرفت و پویایی هر چه بیشتر و بهتر علاقمندان به آسمان از طریق موسسه جامعه ستارگان پارسی.

انجام پروژه های اجرایی در خصوص شاخه های مختلف این علم از جمله تاسیس رصدخانه، برگزاری همایش ها، دوره های آموزشی و… با سایر ارگان ها و سازمان های علاقمند (همچون تجارب گذشته).

حضور ویژه و شایان توجه در راستای استهلال استان مرکزی به عنوان قوی ترین رکن این ستاد در استان (ضمن اشاره به رکوردهای کشوری در این مهم) و… اشاره نمود.

از جمله برنامه های شاخص این موسسه می توان به برگزاری اولین دوره آموزشی آسمان برای تمامی رده های سنی آموزش و پرورش شهر اراک اشاره نمود.

برگزاری همایش های ویژه و کلیدی آسمان شناسی و کارگاه های متوالی و همچنین نمایشگاه های مستعد آسمان شناسی (نجوم) از دیگر اهداف اصلی موسسه می باشد.

شایان ذکر است موسسه جامعه ستارگان پارسی همچون گذشته در تلاش برای تکرار رکوردهای رویت هلال ماه در کشور، بیشترین رصدهای موضوعی و علمی در کشور، پویایی و ارتباطات فراملّی می باشد تا نشانی درخشان بر سینه ی فرهنگ و دانش مفتخرترین استان کشور باشد.

نحوه ی عضویت در موسسه برای عموم عزیزان علاقمندان آزاد و طی دو بند  جهت عضویت نیم ساله و یک ساله صورت می پذیرد و با پرداخت به ترتیب ۱۰۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ تومان انجام می گیرد.

از جمله خدمات متقابل موسسه به اعضاء علاوه بر تخفیفات ویژه جهت انجام هر یک از اهداف مذکور می توان به بورسیه کردن افراد خبره جهت انجام پروژه های علمی و اجرایی استانی و کشوری و در درجه ی اعلی فراملّی اشاره نمود.

هم چنین موارد مشابه دیگر از جمله اطلاع رسانی ها، اولویت های ثبت نام و… از جمله ارکان خدمات موسسه در قبال اعضاء محترم می باشد که جزء وظایف اصلی موسسه در رابطه با خدمت به علاقمندان تعریف شده است.

نکته قابل ذکر اینکه عضویت در موسسه همه روزه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ و با در نظر گیری تخفیف ویژه برای دانش آموزان و دانشجویان انجام خواهد شد.

نشانی سایت: www.IRANSPS.IR

آدرس ایمیل: IRANSPS@gmail.com              IRANSPS@yahoo.com

شماره های تماس: ۰۹۳۶۷۱۰۳۹۶۶ – ۰۹۱۸۳۶۳۶۰۴۴ – ۰۹۳۵۰۱۵۶۴۷۷

در پایان موسسه جامعه ستارگان پارسی ضمن بالندگی به لطف خداوند برای تبدیل شدن به کوشاترین مرکز آسمان شناسی (نجوم) استان:

-         برای گرد هم آمدن فعال ترین و شناخته شده ترین آسمان شناسان (منجمان) استان

-         برای رکوردارترین مرکز نجومی استان و در آینده ای نزدیک کشور

-         برای اجرایی ترین مرکز آسمان شناسی استان

-         برای با ارتباط ترین مرکز با مراکز کشور و فراکشوری

امیدواریم شعار مستقر در نام موسسه جامعه ستارگان پارسی به شعوری همگانی برای درک زیبا جمله ی پیامبر اکرم (ص) تبدیل شود که فرمودند:

«دانش اگر در ثریا هم باشد، مردمانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کليه حقوق متعلق به فرهنگسراي آيينه اراک ميباشد 1392-1393