سینمای جوانان اراک

انجمن سینمای جوانان ایران با حدود ۳۰ سال فعالیت در حوزه سینمایی کشور و به ویژه «فیلم کوتاه» نقش مهمی در کشف استعدادهای جوان ایران عزیز داشته است. انجمن سینمای جوانان ایران سالانه بیش از یک هزار هنرجوی علاقه مند به هنر و صنعت سینمای ایران را در یک دوره آموزشی یک ساله و به طور فشرده و مفید با فیلم سازی آشنا می کند.همچنین این انجمن هر ساله جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را که معتبرترین جشنواره فیلم کوتاه در ایران و خاورمیانه است برگزار می کند. این جشنواره مهم و نیز جشنواره های منطقه ای فرصت مناسبی را برای رویش جوانه های سینمایی کشور فراهم می کند.

انجمن با ۶۰ دفتر خود در ۳۱ استان کشور پهناورمان، پل ارتباطی خوبی بین جوانان علاقه مند به سینما بوده و طی سالیان گذشته سینماگران مطرح و بزرگی را تقدیم سینمای کشور کرده است.

آموزشی و فرهنگی:

 • مهمترین فعالیت آموزشی و فرهنگی انجمن، برگزاری دوره بلن مدت آموزش فیلم سازی است. در این دوره یک ساله که در ۴ ترم و ۶۰۰ ساعت کلاس برگزار می گردد، هنرجویان با ۱۶ عنوان درسی آشنا می گردند: عکاسی و فیلم سازی(۱و۲)- تصویربرداری- تدوین(۱و۲)- کارگردانی(۱و۲)- تحلیل و گونه شناسی فیلم- نورپردازی- مدیریت تولید- گزارش نویسی و داستان کوتاه- مبانی سواد بصری- تاریخ سینما- صدا در سینما- مبانی فرهنگ و هنر اسلامی
 • علاقه مندان به آموزش فیلم سازی در سراسر کشور می توانند هر ساله با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی انجمن سینمای جوانان ایران نسبت به ثبت نام آزمون دوره فیلم سازی اقدام کرده و پس از قبولی، در دوره بلند مدت آموزش فیلم سازی شرکت کنند.
 • از دیگر انواع دوره های بلند مدت آموزشی می توان به دوره های آموزش انیمیشن و مستندسازی نام برد.
 • همچنین نوع دیگری از دوره های آموزشی با رویکرد مشاغل سینمایی به صورت میان مدت(سه ماهه) مانند: عکاسی، نقد و تحلیل فیلم، تصویربرداری، فیلم نامه نویسی، نورپردازی، نرم افزار ادیوس در تدوین و زیبایی شناسی تدوین در دفاتر انجمن برگزار می گردد.
 • همچنین برای بهره مندی هنرجویان انجمن از تجارب اساتید برجسته تهران، در سایر شهرستان ها، دوره های کارگاهی کوتاه مدت و تخصصی با اعزام مدرس از سوی ستاد مرکزی انجمن صورت می گیرد.
 • از  ویژگی ها و مزایای دوره های آموزشی می توان به این موارد اشاره نمود: استفاده از نظام آموزشی مدون و یکپارچه در کل کشور، مناسب بودن شهریه ها، وجود محیط سالم و مورد اعتماد خانواده ها، اعطای گواهینامه معتبر بین المللی، پشتیبانی و حمایت مادی و معنوی از هنرجویان علاقه مند به تولید فیلم کوتاه، اهدای بسته های فرهنگی و برگزاری نشست های فرهنگی فوق برنامه در دفاتر برای هنرجویان.

عکس

 • گسترش ارتباط و تبادل تجارب بین عکاسان و مراکز عکاسی، ارتقاء علمی و توسعه امکانات آموزشی از طریق ارتباط مستمر با متخصصین و افزایش سواد بصری، دانش و اطلاعات تخصصی، فرهنگی و هنری عکاسان و آشنایی آنان با تازه ترین پیشرفت ها در حوزه عکاسی از مهمترین فعالیت های حوزه عکس انجمن است. ضمناً برگزاری جشنواره های ملی و منطقه ای عکس و نیز برگزاری جشنواره ملی عکس ایران از دیگر فعالیت های این حوزه است.

جشنواره ها

 • علاوه بر برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، برگزاری «جشنواره های منطقه ای» در ۳ زیر مجموعه فیلم، فیلم نامه، و عکس هم از دیگر فعالیت های مدیریت امور جشنواره هاست. این جشنواره ها ۴ نوبت در سال و در هر فصل سال در یکی از استان ها برگزار می گردد. جشنواره های منطقه ای فرصت مناسبی برای کشف و پرورش استعدادهای جوان فیلم سازی در مراکز استان ها و حتی شهرستان های کشور است.

تولید و فنی

 • تولید انجمن سینمای جوانان ایران نقش مهم و تأثیرگذاری در تولید فیلم های کوتاه دارد. این مدیریت ضمن حمایت مادی و معنوی مختلف، زمینه تولید فیلم های کوتاه توسط فیلم سازان جوان را فراهم می سازد. سینماگران جوان می توانند با مراجعه به دفاتر انجمن در سراسر کشور و اخذ مجوز لازم نسبت به تولید فیلم کوتاه خود اقدام نمایند.
 • همچنین فیلم سازان حرفه ای جهت حمایت از تولید آثار فاخر در حوزه فیلم کوتاه می توانند به ستاد مرکزی انجمن مراجعه نمایند.
 •  تجهیز دفاتر انجمن به ادوات مورد نیاز هنر سینما هم از دیگر فعالیت های واحد تولید و پشتیبانی فنی انجمن است.

آدرس دفتر تهران: میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان نوزدهم، پلاک ۹

تلفن و نمابر: ۸۸۱۰۶۸۳۷

پایگاه اطلاع رسانی: www.iycs.ir

آدرس دفتر اراک: شهرک شهید بهشتی، فاز۱، فرهنگسرای آیینه، طبقه دوم- کد پستی: ۵۸۹۷۵-۳۸۱۸۹

شماره تماس: ۰۸۶۳۳۱۳۶۷۴۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کليه حقوق متعلق به فرهنگسراي آيينه اراک ميباشد 1392-1393