هنرهای تجسمی

معرفی انجمن هنرهای تجسمی استان مرکزی

انجمن هنرهای تجسمی استان مرکزی بیش از ۱۵ سال سابقه دارد. این انجمن در ابتدا به عنوان شعبه ای از انجمن هنرهای تجسمی ایران تأسیس شده و طبق اساسنامۀ آن، بصورت هیأت امنایی اداره می گردد.

هدف از تأسیس انجمن، ایجاد تشکل بین هنرمندان تجسمی و آموزش علمی هنرهای تجسمی به علاقمندان و برپایی نمایشگاه های تجسمی با کیفیت بالا بوده است. ماهیّت انجمن غیر دولتی و غیر انتفاعی بوده و از کمک های مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و شهریه کلاس ها کسب درآمد می کرده است. اما با ظهور آموزشگاه های متعدد هنری، فعالیت های آموزشی آن تعطیل گردیده و حق عضویت اعضاء و کمک های مالی ارشاد تنها منبع درآمد انجمن می باشد.

اداره کنندگان انجمن در حال حاضر شورای ۵ نفره هستند که از سوی مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تعیین شده اند.

فعالیت های اجرایی انجمن غالباً شناسایی و معرفی هنرمندان شاخص تجسمی به جشنواره های کشوری و برگزاری جشنوارۀ هنرهای تجسمی استان مرکزی و برپایی نمایشگاه ها، نشست های تخصصی و… می باشد.

اعضاء اصلی انجمن باید حتما از هنرمندان تجسمی استان بوده و سابقه تحصیلات یا فعالیت در این عرصه داشته باشند. اما عضویت هر شخص حقیقی نیز در انجمن ممکن است. برخی هنرمندان شاخص نیز به طور افتخاری عضو انجمن می باشند.

اعضاء محترم می توانند از کتابخانه انجمن استفاده کنند و توسط انجمن از وقایع تجسمی استان مطلع شوند و همچنین از امکانات فرهنگسرا بصورت نیم بها استفاده نمایند.

آدرس: اراک، شهرک شهید بهشتی، فاز ۱، فرهنگسرای آیینه، طبقه همکف، کد پستی: ۵۸۹۷۵-۳۸۱۸۹

شماره تماس: ۳۳۱۳۵۲۴۴-۰۸۶

3 comments on “هنرهای تجسمی

  1. آموزش آشپزی می‌گه:

    ممنون از سایت خوبتون. من هم توی سایتمون آموزش های زیادی گداشتم به
    سایت من هم سر بزنید

  2. مزایده می‌گه:

    مطلب خیلی خوبی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کليه حقوق متعلق به فرهنگسراي آيينه اراک ميباشد 1392-1393