نمایشگاه عکس خانه دوست

34

صبح روز شنبه ۹ آبان ماه، نمایشگاه دومین جشنواره سراسری عکس «خانه دوست» مشهد با ارائه ۵۰ عکس مستند، ۳۵ عکس توسط موبایل و ۳ مجموعه عکس آزاد، در نگارخانه استاد اسماعیل آشتیانی گشایش یافت.

کیارنگ علایی دبیر دومین جشنواره کشوری خانه دوست با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره خانه دوست اظهار داشت: این جشنواره که با دعوت از عکاسان کشوری در مشهد برگزار می‌شود به موضوع زیارت امام رضا(ع) و ظرفیت‌های عاشقانه این عمل می‌پردازد.

وی افزود: در دومین جشنواره خانه دوست ۹هزارو ۱۰۲ اثر از ۹۶ عکاس به دبیرخانه جشنواره ارسال که یکصد اثر برتر معرفی و ۸۸ اثر در نمایشگاه امروز به نمایش گذاشته شده است. این تعداد از آثار در قالب سیاه‌ و سفید و رنگی در ابعاد ۴۰ در ۶۰ در معرض دید علاقه‌ مندان قرار گرفته و پیش از نمایش در استان‌مرکزی نیز در شهرهای مشهد، شیراز و رشت برگزار شده بود.

علایی با اشاره به فواید برگزاری جشنواره‌های مختلف در سطح کشور گفت: یکی از نکات بارز و قابل توجه در برگزاری این جشنواره‌ها فراهم‌سازی بسترهای مفید به منظور معرفی عکاسان مختلف است که آنها می‌توانند شرایط لازم به منظور معرفی آثار خود را به دست بیاوردند.

وی ادامه داد: زمینه رقابتی سالم ایجاد شده از فضای جشنواره‌های مختلف می‌تواند سبب ارتقاء کیفیت کاری عکاسان شده و بسترهای تبادل تجربه میان آنها را فراهم کند. زمانی که یک جشنواره با موضوعی واحد برگزار می‌شود می‌توان طیف وسیعی از ایده‌های گوناگون در ارتباط با موضوعی واحد را مشاهده کرد که خود این مساله سبب ارتقاء نگاه هنرمندان می‌شود.

این نمایشگاه از ۹ تا ۱۳ آبان ماه، صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ الی ۱۹ برای بازدید علاقمندان دایر می باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کليه حقوق متعلق به فرهنگسراي آيينه اراک ميباشد 1392-1393