گزارشی از برنامه «مشق نور»

105553a

کارگاه خوشنویسی «مشق نور» در عصر  روز  یکشنبه ۲۱ تیرماه مصادف با ۲۵ رمضان ۱۴۳۶ و روز ملی عفاف و حجاب، با حضور بیش از ۷۰ هنرمند خوشنویس از سطح استان مرکزی برگزار گردید.

در این برنامه آیاتی با موضوع  عفاف و حجاب، نماز، زکات، احترام به والدین و درس های اخلاقی قرآن کریم و… در سبک های مختلف نسخ، ثلث، نستعلیق، شکسته نستعلیق و معلی توسط هنرمندان کتابت شد.

نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: کتابت قرآن کریم توسط هنرمندان خوشنویس علاوه بر بار معنوی، سبب انتشار فرهنگ اسلامی و دینی در سطح جامعه می شود.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در بازدید از کارگاه کتابت مشق نور در فرهنگسرای آیینه اراک با اشاره به آیات قران کریم اظهار داشت: بهترین راه متصل شدن به خداوند، عشق به قرآن ناطق است که در این راه هرگونه سرمایه گذاری سبب ماندگار شدن فرهنگ اسلامی در تاریخ می شود.

وی افزود: افرادی که تاکنون در خدمت قرآن کریم بوده و در این مسیر قدم برداشته اند، امروز شاهد برکات زیادی در زندگی خود هستند و زندگی شان به برکت قرآن کریم، رنگ دیگری به خود گرفته است.

ایشان تصریح کردند: منزل علامه در قم امروز تبدیل به پایگاه نورانی آیات الهی شده و این مصداق بارزی از ماندگاری کارها و فعالیت های خداپسندانه است.

آیت الله دری نجف آبادی با توصیه به جوانان استان به منظور حرکت در این مسیر گفت: در حال حاضر فرصت مناسبی برای جوانان استان مرکزی است که با به کارگیری ذوق، استعداد و پشتکار خود در راه بسط و گسترش فرهنگ اسلامی و دینی و به خصوص کتابت قرآن کریم حرکت کنند.

وی افزود: همزمانی برگزاری این کارگاه با روز ملی عفاف و حجاب در واقع می تواند خود نقطه قوتی به منظور اهمیت بیشتر به قرآن و علوم قرآنی در جامعه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: هنرمندان باید در کتابت آیات الهی قلب و جسم پاک، وضو، طهارت و اخلاص را مدنظر داشته باشند و توجه به این ارکان سبب ماندگاری هرچه بیشتر اثر می شود.

در پایان این مراسم از خوشنویسان حضور یافته در این برنامه معنوی، با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شده و ضیافت و افطار و شام نیز در محوطه فرهنگسرا برگزار گردید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کليه حقوق متعلق به فرهنگسراي آيينه اراک ميباشد 1392-1393