گزارشی از یادمان استاد حسن نهرمیانی

IMG_1281

یادمان استاد فرزانه و حافظ قرآن کریم حاج حسن نهرمیانی در روز دوشنبه ۹ آذرماه ساعت ۱۵ با حضور مسولین محترم استان و شهرستان، اصحاب فرهنگ و هنر، جامعه قرآن به ویژه خانواده و شاگردان گرانقدر استاد در سالن استاد محمّدمهدی هدایتی برگزار گردید.

این برنامه با قرائت قرآن کریم توسط استاد عباس زاهدی و سرود جمهوری اسلامی آغاز گردید.
ابتدا جناب آقای حقیقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ضمن خیر مقدم به مهمانان گرامی توجه به مثلث برنامه های قرآنی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و بسیج هنرمندان را چهارچوب اصلی برنامه های فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نمودند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین چمانی معاون محترم فرهنگی و هنری اداره کل تبلیغات اسلامی با اشاره به کلام زیبای حضرت امام ره که قرآن باب معرفت الله است، از اهمیت قرآن و جلسات قرآنی سخنانی را بیان فرمودند.

پخش کلیپ زیبای قرائت قرآن استاد نهرمیانی و دیدار ایشان با مقام معظم رهبری، مورد توجه حضار قرار گرفت.

در ادامه آقای نهرمیانی به نمایندگی از فرزندان خانواده سخنانی را در خصوص صفات اخلاقی و رفتاری استاد در خانواده و رزومه ای از فعالیت های ایشان در سطح اراک برای مهمانان بیان فرمودند.

در بخش دیگر یکی دیگر از شاگردان استاد آقای محمدباقر نشیبا چند دقیقه ای را به یاد استاد فرزانه به قرائت کلام نورانی قرآن پرداختند و حال و هوای قرآنی را به این محفل قرآنی ارائه نمودند.

گروه تواشیح بُریر همدانی با اجرای دو قطعه در وصف پیامبر خاتمصلّ الله علیه و آله و حضرت مهدیعجّل الله تعالی فرجه الشّریف زینت فزای این مجلس گردید.

این برنامه با سخنان استاد گرانقدر صابری نسب که خود یکی از شاگردان قدرشناس استاد نهرمیانی بودند ادامه پیدا کرد. ایشان در سخنان خود از ساده زیستی، اخلاق، متانت، تواضع، توجه ایشان به محتوی قرآنی، تامل و تدبر، آداب کلاس داری و برخورد اجتماعی استاد برای مهمانان بیان فرمودند.

پایان این بخش برنامه رونمایی تمبر یادبود استاد حسن نهرمیانی، اهداء لوح تقدیر به خانواده بود و با نوای گرم اذان مغرب و عشاء توسط استاد حاج حسین محمّدی پایان یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کليه حقوق متعلق به فرهنگسراي آيينه اراک ميباشد 1392-1393