گفتگوی مدیر فرهنگسرای آیینه با روزنامه عطر یاس

01در جلسه دفتر روزنامه عطر یاس از سوی مدیر فرهنگسرای آیینه عنوان شد:

در این جایگاه و در فضای این جلسه بنده بین صدای هنرمندان و نگاه مسئولانه از کدام سو بنگرم، از نگاه هنرمندان بعنوان کمترین خادم خانواده سبز هنرمندان و خطاط  سال هاست در محضر بسیاری از اساتید بوده وهستم و از نگاه مسئولانه در حال حاضر با دعوت جناب آقای شاکری مدیر کل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افتخار خدمت به اصحاب فرهنگ و هنر را در فرهنگسرای آیینه را دارم.

به عقیده بنده دوران توقعات و انتظارات از دولت و مسئولان استانی گذشته است چرا که تجارب گذشته و شرایط کنونی و افق های پیش رو نشان داده این است که هنرمندان بایستی با تلاش و توان خود و همدلی و خرد جمعی راه خود را ادامه دهند.  با عنایت به نام گذاری سال همدلی و همزبانی دولت و ملت از سوی مقام عظمای ولایت، پیشنهادم همدلی و همسو بودن هنرمندان با یکدیگر است تا در سایه این همدلی بتوان با اتکا به توانایی های فردی و جمعی جایگاه فرهنگ و هنر را در جامعه ارتقا و به شکل صحیح معرفی کنیم. از جهتی در حوزه مدیریت انسانی هیچگونه مدل مدیریتی صحیح فرهنگی و هنری به کار بسته نشده است. به عبارتی گاه مدیران ستادی، مدیران میانی و مدیران اجرایی در جایگاه یکدیگر قرار گرفته و از شرح وظایف خود غافل و فاصله گرفته اند.

عدم نقدپذیری هم یکی از مشکلات پیش روی مدیران تا به حال بوده است و در استان هیچگونه شورای مشورتی هنری وجود ندارد و یکی از بزرگترین تبعات آن عدم شناخت صحیح مسئولان و مدیران از فرهنگ وهنر است. مسئولان فرهنگی در حوزه های مختلف هیچگونه هماهنگی، برنامه و تعامل با هم نداشته و بصورت جزیره ای عمل کرده اند که موجب فعالیت های موازی بسیاری شده است.

در راستای اعتلاف فرهنگ و هنر و ترغیب هنرمندان از بدو ورود تمامی خدمات فرهنگسرای آیینه را برای اصحاب فرهنگ وهنر استان با اهداف مشخص و شاخصه های فرهنگی و هنری و در راستای ترویج هنر فاخر بصورت رایگان اعلام نموده ام.

در ضمن برای بروز رسانی فرهنگسرا مبلغی تقریب به ۴۰۰ میلیون تومان نیاز است که امیدوارم با حمایت همه جانبه مسئولان بتوانیم در سال ۱۳۹۴ بخشی از فضای فرهنگسرا بروز رسانی شود. البته از همان بدو ورود بنده جلسات مشورتی جهت بروزرسانی تجهیزات و بخش های مختلف فرهنگسرا تشکیل و با حمایت جناب شاکری عملیاتی شد و در حال انجام است.

فرهنگ و هنر استان مرکزی ریشه ای عظیم به وسعت اندیشه های ارزشی و فرهنگی چند هزار ساله دارد و پیشکسوتان این عرصه به عنوان تنه ای تنومند قامتی دارند به بلندای سرو و البته نیازمند حفظ معرفت، هنرمندان و هنرجویان عرصه های مختلف در قالب شاخه ها و برگ های این سرو بلند، برگ هایی که رو به خزان است و یادمان باشد «گاهی چه زود، دیر می شود». امیدوارم نگاه سبز مسئولان به این سرو تنومند معطوف شود. هر چند فرهنگ و هنر بسان آب زلال و شفاف و منعطف است، اما با خاصیت سخت کوشی از هر روزنه ای مسیر اصلی خود را می شکافد و راه به تعالی را پیدا می کند و با جریان خود حتی سنگ های سخت را به سهولت همراه، صاف و صیقلی می کند.

عدم شناخت مردم و مسئولان استان مرکزی به هر دلیل که باشد، اهمیت وجود فعالیت های فرهنگی و هنری میدانی و خیابانی جهت ارتباط تنگاتنگ هنرمندان و مردم ملموس است و نیاز به یک خیابان بدون تردد وسایل نقلیه بنام «خیابان هنر» و همچنین «پارک موسیقی استان» در یکی از پارک های مناسب محرز است که با موافقت اولیه مسئولان محترم در حال پیگیری و جا نمایی است. در نهایت باز هم پیشنهاد و تمنای بنده از دوستان هنرمند این است که ما می توانیم با همدلی و خرد جمعی از پیشبرد فضای کار و درآمد و بالندگی اقتصادی در رشته های مختلف موثر باشیم.

کاظمی-مدیر فرهنگسرای آیینه اراک

One comment on “گفتگوی مدیر فرهنگسرای آیینه با روزنامه عطر یاس

 1. سید مهدی رحیمی می‌گه:

  سلام
  ضمن تشکر از مدیران قبلی فرهنگسرای آیینه
  برای هنرمند گرامی جناب استاد بابک کاظمی
  آرزوی موفقیت در تمامی اهداف از پیش تعیین شده دارم. براستی ایشان خوب تشخیص داده اند .
  انشاالله با همدلی و همزبانی ملت و دولت حرکتهای رو به رشد در تمامی رشته های فرهنگی و هنری داشته باشیم .
  ارادتمند سید مهدی رحیمی .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کليه حقوق متعلق به فرهنگسراي آيينه اراک ميباشد 1392-1393